podłączenie zaworu czterodrożnego

Archiwum

myszurka portal

Temat: Jeden piec na dwa osobne budynki. Jak podłączyć?
wodnej. Miejsce podłączenia naczynia wzbiorczego nie jest krytyczne pod warunkiem, że nie jest możliwe odcięcie go od chronionej nim części instalacji żadnym zaworem. Można też dyskutować czy łączenie przewodu wyjścia z kotła z przewodem powrotnym zaworem czterodrożnym jest optymalnym rozwiązaniem.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1472737.htmlTemat: Podłączenie zaworu trójdrogowego
Czyli wygląda na to że schemat podlączenia narysowałem dobrze szkoda tylko że zawór mam włączyć za pompą tylko nie bardzo rozumiem co to daje. A czy w takim układzie jest możliwość zamątowania zaworu czterodrogowego. Wydaje mi się że we wszystkim przeszkadza ten zbiornik wyrównawczy.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1647153.html


Temat: dziwny problem z bojlerem i co - zapowietrzenie?
Na początek zacznij od jakiegoś schematu swojej instalacji, bo z opisu nie wiele wynika. Jak do kotła za pomocą zaworu czterodrogowego podłączony jest boiler, a jak grzejniki i wreszcie w którym miejscu instalacji podłączone są pompy. No i wreszcie czym sterowany jest zawór czterodrogowy.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1651384.html


Temat: Piece z podajnikiem Galmet - informacje - ustawienia
Montaż zaworu trój- lub cztero- drożnego. Jak wcześnie j pisałem mam zamontowany trójdrożny. Zawór ten pracuje u mnie na pół gwizdka i miesza wodę ciepłą z kotła z wodą z powrotu. ... zastosowanie zaworu mieszającego trój- lub czterodrożnego (ten podobno jest lepszy, choć kosztuje kilkaset złotych, jeśli jest kontrolowany przez sterownik i jeśli można go do sterownika perfekt R podłączyć!!!!) powoduje oszczędności przy ... minut wynika z tego, że brakuje zaworu mieszającego. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
Źródło: sterowniki.w.com.pl/forum/viewtopic.php?t=270


Temat: Moduł sterowania zaworem [temat wydzielony]
Witam Spory ruch jest na forum i pana post jakoś umknął W obecnej wersji programowej moduł zaworu obsługuje w pełni tylko zawory mieszające trójdrogowe. Moduł może być podłączony do zaworu mieszającego czterodrogowego ale, w zależności od konfiguracji, może obsłużyć prawidłowo tylko jedną z jego funkcji tj. albo regulację jakościową obwodu grzewczego (w zależności od temperatury zewnętrznej lub temperatury ustawionej) albo utrzymanie minimalnej temperatury wody powrotnej. W trybie letnim zawór parkuje czyli w przypadku zaworu 3-drogowego zostaje zamknięty oraz wyłącza pompę. pozdrawiam
Źródło: sterowniki.w.com.pl/forum/viewtopic.php?t=114


Temat: Gdzie się podpina powietrze
Co to jest za autobus ? Wszystkie autobusy mają fabrycznie zrobione końcówki do podłączenia powietrza w trakcie holowania. Jest to wyjście z zaworu zabezpieczającego czteroobwodowego poprzez zawór jednokierunkowy zakończone przewodem z przodu autobusu. Jednak z powodu długotrwałego nieużywania, ten zawór jednokierunkowy najczęściej jest nieczynny i nie przepuszcza powietrza. M.in. z tego powodu poznańskie MPK we wszystkich autobusach ma dodatkową końcówkję na szybkozłączki, tak, że w razie potrzeby holowania wszystko idzie sprawnie. Najlepiej jest podłączyć dodatkowy przewód między zaworem regulującym ciśnienie (tzw. psykaczem) a zaworem czteroobwodowym wtedy powietrze z dodatkowego źródła dociera do wszytskich miejsc tak jakby było zasilanie oryginalnie. Jesli podepniesz się już za zaworem czterodrożnym, to zasilisz w powietrze tylko jakiś jeden układ. Można się podłączyć równiez do zaworów kontrolnych usytuowanych gdzieniegdzie w ... mnie nie poprawiać jeśli w jakimś pojeździe znjaduje się zawór zabezpieczający 3-obowodowy (np. AUTOSAN H-9) lub 5-obwodowy, bo nie o to chodziło. POZDROWIENIA z POZNANIA
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=2077


Temat: Przerobienie instalacji co i zainstalowanie zaworu czterodro
musiałem puścić ogrzewanie w domu). Chcę zainstalować zawór czterodrożny do utrzymania temp. 60 st na piecu i w obiegu cwu (obieg mały) a reszta na mieszkanie grzejniki. Dodatkowo do obiegu cwu chcę zainstalować dodatkowy zbiornik by zwiększyć pojemność wody w obiegu ( duży piec) i "zakumulować" nadwyżkę ciepła. Zawór trójdrożny na wyjściu cwu jest wskazany by woda do kranów miała ok. 40st. Nie potrzebuję zaworów z jakąś automatyką, gdyż praktycznie 24 godz ktoś jest w domu raz dobrze ustawiony zawór będzie działał a w domu na grzejnikach mam zawory termostatyczne i nimi reguluję se temp. Moje pytania: 1. który obieg byście Panowie proponowali połączyć piec z cwu w małym obiegu? czy odcinać grzejniki i tam podłączyć cwu ( pełen obieg) 2. Czy dobrym i ... schemacie źle narysowałem podłączenie do cwu. powinno ono być za " główną pompą i zaworem różnicowym - wtedy nie byłaby też potrzebna dodatkowa pompka. Zawór odcinający grzejniki oczywiście jest.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1592400.html


Temat: Sterownik kotła ST-44 (Defro duo) Prosba o kod serwisowy
Podepnę się bo chodzi mi o ten sam sterownik ale chodzi mi o podłączenie modułu sterującego zaworem trój lub czterodrogowego. Czy ktoś wie może co i jak?
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1440970.html


Temat: Czujnik pogodowy a zawory termostatyczne
Witam, chciałbym poruszyć problem czujnika pogodowego w kontekście temperatury płaszcza wymaganej z uwagi na zapobieganie korozji niskotemperaturowej. Temat może nieco odbiega od wątku, ale postanowiłem go podłączyć w tym miejscu, żeby nie zakładać nowego tematu. Sytuacja w skrócie przedstawia się następująco: kocioł Zębiec KP15 (pracuje od dwóch tygodni), sterownik Perfekt Z z czujnikiem pogodowym i CWU, wymiennik CWU 140 l, zawór czterodrogowy ... rozwiązania: 1) odłączyć czujnik pogodowy od sterownika Perfekt, nabyć i zamontować siłownik do zaworu czterodrogowego wraz z odpowiednim programatorem, do którego podłączyć czujnik pogodowy i czujnik wody zasilającej instalację, na kotle ... mi się, że może wystarczyłoby przykręcić zawór czterodrogowy i zmieniać tylko jego nastawy w zależności od wahań temperatury na zewnątrz. Tylko, że kocioł pewnie już prawie zupełnie nie wychodziłby z nadzoru, a nadto idea automatycznego utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniach przestaje istnieć, 3) ostatni wariant, który dziś zastosowałem na próbę: zmniejszyłem moc kotła do 40 %; przykręciłem zawór czterodrogowy tak, aby na ... korygowania ustawień współczynnika pogodowego i stopnia otwarcia zaworu mieszającego w zależności od temperatury na zewnątrz. O automatyce w ogóle nie ma co tu mówić, a czujnik pogodowy po prostu traci sens, ponieważ nie tylko nie upraszcza, ale wręcz utrudnia sterowanie pracą kotła. Lepiej byłoby go już zupełnie odłączyć, dokupić zawory termostatyczne do grzejników i ustawić stałą temperaturę minimalną kotła. Chyba jednak nieuniknione ... sama temperatura zadana, bez jakichkolwiek wahań. Sprawa byłaby prostsza, gdyby Perfekt posiadał obsługę jednego dodatkowego elementu - sterowania siłownikami zaworów mieszających. Wystarczyłoby dokupić siłownik. Jeśli ktoś widzi lepsze rozwiązania proszę o...
Źródło: sterowniki.w.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99
Powered by MyScript